• امروز : جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 19 July - 2024
کل اخبار 6682اخبار امروز : 0
3

برگزاری نخستین جلسه اجرایی واگن پول در راه آهن شرق

  • کد خبر : 3292
  • ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
برگزاری نخستین جلسه اجرایی واگن پول در راه آهن شرق

0 (0) ‍ نخستین جلسه اجرایی واگن پول در راه آهن شرق با حضور مدیران و کارشناسان راه آهن و شرکتهای حمل ونقل ریلی فعال و صاحبان کالا وصنایع منطقه در سنگان برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی راه آهن شرق حسن ماسوری مدیرکل راه آهن شرق در نخستین جلسه اجرایی واگن پول با تقدیر […]

0
(0)

‍ نخستین جلسه اجرایی واگن پول در راه آهن شرق با حضور مدیران و کارشناسان راه آهن و شرکتهای حمل ونقل ریلی فعال و صاحبان کالا وصنایع منطقه در سنگان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی راه آهن شرق حسن ماسوری مدیرکل راه آهن شرق در نخستین جلسه اجرایی واگن پول با تقدیر از حاضرین در جلسه از شرکتهایی که حضور نداشتند گلایه کرد و خواستار تغییر نگرشها از دیدگاههای جزیره‌ای و جزء نگر به نگاه ملی و فرا ملی شد و خاطرنشان ساخت: همفکری، هم اندیشی، خردجمعی و عملیاتی نمودن ایده های نو نیاز مبرم صنعت ریلی است و این طرح یک نگاه اقتصادی است که در مرحله اجرا منافع آن به کلیه شرکتها و طرفها می رسد.
وی افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی و در سند چشم انداز ۱۴۰۴ در منطقه سنگان حمل ۲۷میلیون تن بار از عسلویه ریلی سنگ آهن ایران توسط راه آهن پیش بینی شده که تحقق این مهم بجز با
اجرای طرح واگن پول (سبد واگن) همکاری و همراهی مسئولین دستگاهها، رفع تنگناها و ایجاد زیرساختهای لازم امکانپذیر نیست.
مدیر کل راه آهن شرق گفت: صنعت، معدن و حمل ونقل در یک چرخه قرار گرفته اند و زمانی موفقیت حاصل می شود که همه طرفها با اصلاح امور و حذف واسطه ها در راستای موفقیت گام بردارند خروجی این چرخه یقینا تولید، صادرات و به طور کلی منافع ملی می شود و این مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است.
ماسوری افزود: طرح واگن پول یا سبد واگن جزو سیاستهای اصلی راه آهن ج.ا.ا بوده که در منطقه سنگان بعنوان پایلوت و برای نخستین بار اجرا و ظرف سال آتی تمامی شرکت های حمل و نقل ریلی بایستی بصورت کنسرسیوم در این طرح شرکت نمایند.
ماسوری ادامه داد: در این طرح بار واحد در مسیر مشخص و بین شرکت های حمل و نقل ریلی در قالب یک کنسرسیوم و تفاهم نامه قرار گرفته و واگن ها خارج از مالکیت در اولین نقطه بارگیری و حمل می شوند در نتیجه با کاهش مانورهای اضافی و توقف واگن ها ، شاهد رشد بارگیری، افزایش ظرفیت و در یک کلام روان سازی سیر و حمل ونقل بار خواهیم بود.
در ادامه جلسه صادق تخمه چیان معاون اداره کل بازرگانی و بازاریابی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در گزارشی کامل به ارائه موارد و موضوعات مرتبط با طرح واگن پول و مزایای فراوان و منافع مشترک این طرح پرداخت و خاطرنشان ساخت: واگن پول با روان سازی عملیات بارگیری و حمل از طریق ریل سبب یکپارچگی و انسجام تمامی طرفها شامل صاحبان صنایع، بار، شرکت های حمل و نقلی و راه آهن می شود.
در انتهای جلسه نیز مدیران و نمایندگان حاضر در فضایی صمیمی به بیان نقطه نظرات ،انتقادات و پیشنهادات خود پرداخته و به سوالات و شبهات مطرح شده نیز پاسخ لازم ارائه و مقرر گردید در فاز نخست تمامی بارهای منطقه خواف و سنگان که به مقصد بندر عباس حمل می شوند در طرح واگن پول قرار گیرند .
شایان ذکر است ایده واگن پول برای نخستین بار توسط مدیرکل راه آهن شرق و رئیس گروه بازرگانی و بازاریابی این اداره کل و با هدف تحقق برنامه سال۹۷ مطرح و با تایید اداره کل بازرگانی و بازاریابی راه آهن جمهوری اسلامی ایران اجرایی خواهد شد.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

لینک کوتاه : https://rail-news.ir/?p=3292

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.