شما اینجا هستید
زیربنایی - زیر ساخت » چین برای اثبات ادعاهایش قطار باری راهی ایران کرد

چین برای اثبات ادعاهایش قطار باری راهی ایران کرد

با اعلام خبر ورود قطار باربری از مغولستان چین تا ۱۵ روز دیگر به تهران ، چینی‌ها به وعده‌های خود مبنی بر ادامه مناسبات تجاری با ایران به‌رغم تحولات سیاسی اخیر و خروج آمریکا از برجام عمل کردند.

چین برای اثبات ادعاهایش قطار باری راهی ایران کرد

با اعلام خبر ورود  قطار باربری از مغولستان چین تا ۱۵ روز دیگر به تهران ، چینی‌ها به وعده‌های خود مبنی بر ادامه مناسبات تجاری با ایران به‌رغم تحولات سیاسی اخیر و خروج آمریکا از برجام عمل کردند.

به گزارش تین‌نیوز، «گینگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین روز گذشته گفت: همکاری‌های چین با تهران در عرصه اقتصاد و تجارت بسیار شفاف است و هیچ معاهده بین‌المللی را نقض نمی‌کند و ادامه خواهد یافت.

سخنگوی چین تأکید کرد: کشورهای دیگر نمی‌توانند به بهانه مسائل و قوانین داخلی خود به‌صورت یک‌جانبه به کشورهای دیگر فشار آورده و خواست خود را بر آن‌ها تحمیل کنند.

به نظر می‌رسد چین به‌رغم تحولاتی که اخیراً در خصوص توافق هسته‌ای ازجمله خروج آمریکا از آن به وجود آمده است  قصد ادامه مناسبات تجاری گسترده با ایران را دارد.

با وجود برخی فشارهای آمریکا، اقدام چین در اعزام این قطار باربری به سمت ایران نشان می‌دهد که راهبردهای پکن به‌هیچ‌وجه با واشنگتن همسو نیست.

به گزارش ایرنا، قطار باربری چین که حامل یک هزار و ۱۵۰ تن دانه و بذر گل آفتابگردان است از ایستگاه «بایانور» در منطقه مغولستان داخلی چین به سمت ایران حرکت کرده و تا دو هفته دیگر به تهران می‌رسد این مسیر یکی از تازه‌ترین مسیرهای انتقال کالا و تجارت بین دو کشور است.

آمارها نشان می‌دهد که ایران بیشترین صادرات خود را در میان کشورها به چین دارد و در سال ۲۰۱۷ میلادی میزان صادرات کشورمان به چین در مقایسه با یک سال قبل از آن ۲۵ درصد رشد کرده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز