شما اینجا هستید
بین المللی » امارات تا ۶ سال دیگر به شبکه ریلی خلیج‌فارس متصل می‌شود

امارات تا ۶ سال دیگر به شبکه ریلی خلیج‌فارس متصل می‌شود

به محض اینکه ریل‌گذاری در دو مرحله به پایان برسد، شبکه ریلی امارات از غرب تا مرز عربستان سعودی، ابوظبی، دبی، فجیره و مرز عمان گسترش خواهد یافت و به عنوان بخشی از راه‌آهن خلیج فارس، به طول دوهزار و ۱۷۷ کیلومتر، مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

امارات تا 6 سال دیگر به شبکه ریلی خلیج‌فارس متصل می‌شود

تین‌نیوز | اتحادیه ریلی امارات متحده عربی که کار توسعه، ساخت و ساز و راه‌اندازی شبکه ملی حمل‌ونقل مسافری و  ملی این امیرنشین را انجام می‌دهد؛ قرارداد مشاوره مدیریت پروژه‌ای تحت عنوان «گسترش شبکه ریلی قطر» را به گروه «اگیس» فرانسه سپرد.

به گزارش گروه بین الملل تین‌نیوز، «اگیس»، یک گروه مهندسی و مشاوره‌ای بین‌المللی در فرانسه است که در حوزه حمل‌ونقل فعالیت دارد. این شرکت قرار است برای گسترش شبکه ریلی امارات و ایجاد ۲۶۴ کیلومتر ریل برای اتصال دو شهر «الرویس» (Ruwais) و «حبشان» (منطقه‌ای نفت‌خیز در جنوب غربی امارات متحده عربی) همکاری کند.

این اتحادیه قصد ریل‌گذاری بیش از ۶۰۰ کیلومتر در مرحله اول و ۲۵۰ کیلومتر در مرحله دوم را دارد. به محض اینکه ریل‌گذاری در دو مرحله به پایان برسد، شبکه ریلی امارات از غرب تا مرز عربستان سعودی، ابوظبی، دبی، فجیره و مرز عمان گسترش خواهد یافت و به عنوان بخشی از  راه‌آهن خلیج فارس، به طول دوهزار و ۱۷۷ کیلومتر،  مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

طبق پیش‌بینی‌ها این پروژه در سال ۲۰۲۴ به بهره برداری خواهد رسید و گروه «اگیس» وظیفه نظارت بر مراحل کار اعم از طراحی اولیه و روند ساخت و ساز را به عهده خواهد داشت.

این پروژه در ژانویه سال ۲۰۱۶ با توجه به سقوط قیمت نفت معلق شده بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز