شما اینجا هستید
زیربنایی - زیر ساخت » ۶ پروژه راه آهن قم با به بهره برداری رسید

دیر کل راه آهن استان قم:
۶ پروژه راه آهن قم با به بهره برداری رسید

مدیرکل راه آهن استان قم گفت: ۶ پروژه راه آهن قم با اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال با حضور معاون فنی و زیر بنایی راه آهن کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محسن اعتماد امروز در آئین افتتاح پروژه های راه آهن استان قم عنوان کرد: حمل و نقل ریلی یکی از ظرفیت های مهم در توسعه اقتصادی به شمار می رود از این رو اجرای پروژه های راه آهن نقش مهمی در توسعه استان دارد.

مدیر کل راه آهن استان قم در مورد بارگیری کالا با خطوط ریلی در قم افزود: در ده ماه نخست امسال بارگیری کالا ۶۴ درصد و تخلیه بار ۵۵ درصد و صادرات نیز ۳۶ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

وی اظهار داشت: در زمینه خروج مسافر نیز ۲۷ درصد و ورود مسافر ۲۴ درصد رشد را در این مدت نشان می دهد.

اعتماد تصریح کرد: در بحران اخیر در بارش برف شدید در روزهای ۸ و ۹ بهمن نیز با توجه به مسدود شدن اتوبان قم. تهران بیش از ۱۴ هزار مسافر در راه مانده را به تهران انتقال دادیم.

مدیر کل راه آهن استان قم پیرامون پروژه های افتتاح شده در دهه فجر گفت: بازسازی ۵۰۰ متر خط در منطقه ماسه گیر بلاک گار نودژ با اعتبار چهار میلیارد ریال و تبدیل گذرگاه همسطح به غیرهمسطح در کیلومتر ۱۵۵ بلاک محمدیه ساقه از جمله این طرح ها می باشد.

وی اظهار داشت: همچنین از دیگر پروه ها بازسازی و تجهیز ساختمان خوابگاه ماموران با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و توسعه خطوط و سیگنالینگ ایستگاه قمرود با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال می باشد.

اعتماد بیان کرد: احداث و تجهیز ساختمان سوزنبانی گار مانوری با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و احداث خط آبگیری ایستگاه راه آهن قم با اعتبار ۲ میلیارد ریال از جمله پروژه هایی است که امروز به بهره برداری رسید.

وی عنوان کرد: احداث سرویس بهداشتی ایستگاه محمدیه با اعتبار سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، بازسازی سکوی ۲ ایستگاه محمدیه با اعتبار سه میلیارد ریال و بازسازی و بهسازی سالن مسافری ایستگاه قم با اعتبار ۲ میلیارد ریال از جمله طرح های افتتاحی می باشد.

مدیر کل راه آهن استان قم تصریح کرد: امروز طرح هایی مانند بازسازی ۵۰۰ متر خط در منطقه ماسه گیر بلاک گار نودژ با اعتبار چهار میلیارد ریال، تبدیل گذرگاه همسطح به غیرهمسطح در کیلومتر ۱۵۵ بلاک محمدیه ساقه به بهره برداری رسید.

وی در مورد طرح های در دست اقدام نیز گفت:در محدوده قم ۱۵ طرح با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در دست اجراست که شامل احداث دیوار حریم بلاک قم-ساقه با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال، دیوار حریم ایستگاه محمدیه با اعتبار هفت میلیارد ریال و احداث سرویس بهداشتی ایستگاه محمدیه با اعتبار سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال می باشد.

اعتماد اظهار داشت: همچنین زیرسازی و روسازی اتصال گمرک به ایستگاه گار مانوری به طول ۳.۶ کیلومتر و با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال، روسازی اتصال سیلو به ایستگاه ساقه به طول ۱۱ کیلومتر از جمله طرح های در دست اقدام می باشد.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز