شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ۸۰۷ هزار نفر با راه آهن خراسان جا به جا شدند

۸۰۷ هزار نفر با راه آهن خراسان جا به جا شدند

مشهد- ایرنا- مدیرکل راه آهن خراسان گفت: از ۲۵ اسفند گذشته تا پایان پانزدهمین روز فروردین ماه جاری ۸۰۷ هزار و ۱۶۰ مسافر در خطوط ریلی منطقه خراسان جا به جا شدند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال پنج درصد بیشتر شده است.

محمدهادی ضیایی مهر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد مسافر با هزار و ۹۶۰ رام قطار رفت و برگشت بین مشهد و ۲۸ شهر و مرکز استان در مسیرهای ریلی سراسری و محلی جا به جا شدند.
وی ادامه داد: حرکت ۹۸ درصد قطارها از مبدا راس ساعت بوده و متوسط تاخیر در۲ درصد باقیمانده نیز کمتر از ۲۰ ثانیه است.
مدیرکل راه آهن خراسان همچنین به افتتاح نخستین موزه راه آهن در مشهد اشاره و بیان کرد: این موزه که تنها مجموعه موزه ای راه آهن در کشور است روزانه پذیرای جمع زیادی از مسافران ایستگاه راه آهن در دو بخش سالن و باغ موزه است.
وی گفت: اقلام این موزه شامل ۳۰۰ قطعه کوچک و بزرگ فنی، تجهیزات ریلی، وسایل ماموران راه آهن، انواع لوکوموتیو و کشنده های ریلی است که از ایستگاههای راه آهن مناطق مختلف کشور با تمهیدات فوق العاده ترافیکی و هزینه پنج میلیارد ریال به مشهد منتقل شده اند.
۱۲ درصد از مجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر خطوط شبکه ریلی کشور معادل هزار و ۵۰۰ کیلومتر در خراسان رضوی قرار دارد. این استان بیشترین سهم و رتبه نخست جا به جایی مسافر را در ناوگان ریلی کشور به خود اختصاص داده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز