شما اینجا هستید
اخبار عمومی » پیشرفت ۶۰ درصدی خط ریلی یونسی-گناباد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، حامد قربانی فرماندار گناباد در جلسه شورای اداری گناباد با بیان اینکه خط راه‌آهن یونسی به گناباد به عنوان قطعه نخست راه آهن مشهد-زاهدان با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در حال اجراست، گفت: عملیات احداث این خط ریلی به طول ۵۸ کیلومتر و با قرارداد ۵۴۰ میلیارد ریال انجام می‌شود.

او افزود: ساختمان پایانه فرودگاه گناباد نیز ۸۰ درصد و ساختمان‌های حفاظتی نیز ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیگیری جهت خرید و تامین تجهیزات فرودگاه نیز در حال انجام است.

فرماندار گناباد با اشاره به وجود ۱۶۳ پروژه نیمه تمام در گناباد ادامه داد: میزان اعتبار این پروژه‌ها، ۲۸۵ میلیارد ریال است.

قربانی در خصوص گازرسانی به روستا‌های این شهرستان بیان کرد: گاز رسانی در پنج روستای بخش شرقی کاخک با اعتبار ۷۸ میلیارد ریال و گاز رسانی به روستا‌های بخش پسکلوت گناباد هم با اعتبار ۳۳ میلیارد ریال در حال انجام است.

او تصریح کرد: آزمایشگاه تشخیصی_پژوهشی میکروب‌شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم با مساحت ۷۰۰ مترمربع و اعتبار یک میلیارد ریال افتتاح شده است که روزانه قابلیت انجام ۳۰ تست تشخیص کرونا دارد.

فرماندار گناباد تاکید کرد: احداث مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آب شرب گناباد با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در حال انجام است که بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز