• امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 July - 2024
کل اخبار 6682اخبار امروز : 0
3

پروژه راه‌آهن اردبیل تا سه سال آینده به بهر‌ه‌برداری می‌رسد

  • کد خبر : 1887
  • ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰

0 (0) جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل با هدف حل مشکلات موجود منطقه و برنامه‌ریزی‌ برای حل آن به ریاست استاندار اردبیل برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، عصر امروز جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل با هدف حل مشکلات موجود منطقه و برنامه‌ریزی‌ برای حل آن برگزار شد. در […]

0
(0)

جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل با هدف حل مشکلات موجود منطقه و برنامه‌ریزی‌ برای حل آن به ریاست استاندار اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، عصر امروز جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل با هدف حل مشکلات موجود منطقه و برنامه‌ریزی‌ برای حل آن برگزار شد.

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گزارشاتی توسط دستگاه‌های اجرایی استان ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت که امید می‌رود بتوانیم اقدامات مناسبی برای استان انجام دهیم.

پروژه راه‌آهن اردبیل تا سه سال آینده به بهر‌ه‌برداری می‌رسد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل گفت: یکی از مطالبات اصلی مردم استان اتمام پروژه راه‌آهن اردبیل است که با پیگیری‌های استاندار اردبیل، نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان و مسئولان پروژه راه‌آهن اردبیل تا سه سال آینده به بهر‌ه‌برداری می‌رسد.

داود شایقی با اشاره به این که با پیگیری‌های انجام یافته اعتبارات مناسبی برای این پروژه اختصاص یافته است افزود: برای سال آینده اعتبارات خوبی اختصاص یافته که می‌تواند روند اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل را تسهیل کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای پروژه چهار بانده کردن جاده‌های شمال استان و سرچم خبر داد و اظهار کرد: این پروژه‌ها جزو پروژه‌های اولویت‌دار استان است که به طور حتم با اتمام این پروژه‌ها شاهد کاهش تصادفات در جاده‌های سطح استان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: پیگیری‌های اساسی برای اتمام پروژه‌های راه آهن اردبیل وجود دارد تا این پروژه‌ها در مدت زمان مشخص به بهر‌ه‌برداری برسد و نیاز است دستگاه‌های اجرایی استان در جذب اعتبارات تمام تلاش خود را به‌کارگیرند.

شایقی از برنامه‌ریزی برای توسعه اقتصادی استان خبر داد و بیان کرد: در این زمینه اقدامات مناسبی با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انجام یافته که در آینده شاهد خروجی‌های مناسبی خواهیم بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل بیان کرد: در حوزه اشتغال در روستاها نیز برنامه‌ریزی مسنجم و اساسی انجام یافته تا بتوانیم زمینه اشتغال پایدار را در روستاها فراهم کنیم که خوشبختانه زیرساخت‌های مناسبی در این زمینه فراهم است.

چشم‌انداز دستگاه‌های اجرایی اردبیل مشخص می‌شود

اکبر بهنامجو نیز در این جلسه اظهار داشت: نیاز است دستگاه‌های اجرایی تک تک چشم‌انداز و اهداف چهار ساله خود را مشخص کنند تا در راستای اجرایی کردن پروژه‌های خود در زمان مشخص شده بتوانند اقدام کنند.

وی با اشاره به این که اگر دستگاه‌های اجرایی براساس برنامه‌ریزی و اهداف خاصی حرکت کنند بی‌شک شاهد جذب اعتبارات برای پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی خواهیم بود افزود: در این زمینه باید دستگاه‌های اجرایی تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

استاندار اردبیل گفت: یکی از پروژه‌های اولویت‌دار راه‌آهن اردبیل است که امسال و سال آینده اعتبار مناسبی به این پروژه اختصاص یافته و طبیق پیش‌بینی‌های انجام یافته این پروژه تا سه سال آینده به مرحله تکمیل و بهره‌برداری می‌رسد.

وی از پیگیری نمایندگان مردم در مجلس برای اتمام پروژه راه‌آهن اردبیل خبر داد و اظهار کرد: این پروژه دستاوردهای خوبی به دنبال دارد که نقش مهمی در توسعه استان دارد.

بهنامجو تصریح کرد: توسعه استان در بخش‌های مختلف برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است که نیاز است در این زمینه تمام تلاش خود را به‌کار بگیریم تا بتوانیم استان را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهیم.

مدیریت کشت و صنعت مغان تخصصی و توانمند می‌شود

شکور پورحسین نیز در این جلسه اظهار کرد: قانون حمایت از اشتغال در روستاها حائز اهمیت است و با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم می‌شود تا دغدغه و نگرانی مردم روستاها برطرف شود.

وی با اشاره به این که دولت و مجلس با جدیت به دنبال حمایت از اشتغال در روستاها است افزود: نیاز است در این زمینه زیرساخت‌های مناسب فراهم شود که باید در استان نیز به همین منوال پیش برویم.

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راهکارهای پویایی اقتصاد منطقه تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری است که باید مدیران دستگاه‌های اجرایی تک تک تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند تا اقتصاد منطقه را پویایی بخشیم.

پورحسین بیان کرد: متاسفانه استان اردبیل در گذشته با محرومیت روبه‌رو بود که به همین منظور نیاز است در جذب اعتبارات به این استان اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات را در این زمینه برطرف کنیم.

وی با بیان این که کشت و صنعت مغان نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت کاردان و باتجربه است بیان کرد: متاسفانه در گذشته آمار اشتغال در کشت و صنعت بالا بود که هم اکنون این آمار کاهش یافته است.

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی از پیگیری نمایندگان مردم استان در مجلس برای تصویب منطقه آزاد تجاری خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری استاندار اردبیل و مجمع نمایندگان اعتبارات خوبی به استان اختصاص یافته که می‌تواند در رشد و توسعه استان مناسب باشد.

دستگاه‌های اجرایی در اختصاص یک درصد بودجه به صدا و سیمای مرکز اردبیل اقدام کنند

علی ملااحمدی نیز در این جلسه اظهار داشت: نیاز است دستگاه‌های اجرایی در اختصاص یک درصد بودجه به صدا و سیمای مرکز اردبیل اقدام کنند که در گذشته این امر محقق نشده و باید در این زمینه تلاش همه جانبه‌ای مبنای کار قرار گیرد.

وی با اشاره به این که در برخی استان‌های کشور اختصاص یک درصد بودجه به سازمان صدا و سیما انجام می شود افزود: براساس برنامه‌ریزی های انجام یافته در استان اردبیل دستگاه‌های اجرایی می‌توانند یک درصد بودجه را در اختیار صدا و سیمای مرکز اردبیل قرار دهند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: انتظار می‌رود با حمایت های همه جانبه استاندار اردبیل و دستگاه‌های اجرایی یک درصد بودجه به صدا و سیمای مرکز اردبیل اختصاص یابد که این امر می‌تواند تحول عظیمی در اطلاع‌رسانی عملکرد دستگاه‌های اجرایی دیگر برنامه‌های صدا و سیما داشته باشد.

ملااحمدی حضور استاندار اردبیل و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در مرکز صدا و سیمای اردبیل را حائز اهمیت دانست و بیان کرد: در این جلسه دستاوردهای خوبی به دست آمده که از اهتمام ویژه استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل خبر می دهد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: توسعه استان اردبیل منوط به جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی دانست و گفت: این استان با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد آماده فراهم کردن زیرساخت های لازم در حوزه اطلاع‌رسانی برای جذب سرمایه‌گذاران است.

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

لینک کوتاه : https://rail-news.ir/?p=1887

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.