• امروز : سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 26 September - 2023
کل اخبار 6555اخبار امروز : 0
1

بزرگترین رویداد حمل و نقلی کشور هفته آینده برگزار می شود

  • کد خبر : 22907
  • ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
بزرگترین رویداد حمل و نقلی کشور هفته آینده برگزار می شود
چهارمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته در تاریخ ۲۴ الی ۲۶ آذرماه امسال مصادف با هفته حمل‌ونقل در محل نمایشگاه‌های مصلی تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ریل نیوز، چهارمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته با حضور بیش از ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان و استارت‌آپ حمل‌ونقلی از سراسر کشور در تاریخ ۲۴ الی ۲۶ آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

طبق اطلاعات اعلامی ستاد برگزاری این نمایشگاه مراسم افتتاحیه بزرگترین رویداد حمل‌ونقلی سال جاری با حضور معاون اول رئیس جمهوری و مراسم اختتامیه با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه با شعار «حمل و نقل هوشمند، پایدار و بهره‌ور» با تأکید بر بکارگیری فناوری اطلاعات در صنعت حمل‌و‌نقل و لجستیک در جهت افزایش بهره‌وری و رونق اقتصادی در حوزه‌های حمل‌و‌نقل ریلی، جاده‌ای، هوایی و دریایی، به منظور بهره‌برداری حداکثری از توان تخصصی و علمی بخش‌های دولتی و خصوصی فعال، اساتید دانشگاهی، صاحب‌نظران و تشکل‌های صنفی، پژوهشگران و سرمایه‌گذاران در محل نمایشگاه‌های مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

از اهداف برگزاری این نمایشگاه می توان به معرفی آخرین دستاوردها، توانمندی‌ها و فناوری‌های هوشمند درصنعت حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته و ایجاد فرصت‌ها و فضای مناسب به منظور آشنایی بیشتر کارشناسان و مدیران کشور از فن‌آوری‌های نوین، تولیدات و نوآوری‌های روز دنیا با حضور شرکت‌ها و مؤسسات بین‌المللی، هیأت‌های بازرگانی و تجار داخلی و خارجی نام برد.

همچنین ایجاد شبکه ارتباطات متقابل و رو در رو مابین متخصصین، نوآوران، سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان، محققان، مجریان و مدیران بخش حمل‌و‌نقل و لجستیک کشور به منظور تسهیل در شناخت و آگاهی از به روزترین دستاوردهای حمل‌و‌نقل هوشمند، نیز ارتقای بهره‌وری در بخش حمل‌و‌نقل و لجستیک کشور از طریق رفع موانع و مشکلات موجود در اجرای طرح حمل‌و‌نقل هوشمند با برقراری نشست‌ها، مصاحبه‌ها و جلسات رسمی و غیر رسمی میان متولیان این حوزه را می توان از دیگر اهداف برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته دانست.

در این خصوص معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در گفتگویی از برگزاری استارت‌آپ ویکند حمل‌ونقل در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: با توجه به هماهنگی صورت گرفته برای حضور صندوق نو‌آوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر فعالان و دست‌اندرکاران حوزه استارت‌آپ کشور فضای مناسبی فراهم شده است تا بخش خصوصی ‌و دولتی ایده‌های خود را مطرح و با استفاده از ظرفیت استارت‌آپ‌های حاضر در نمایشگاه به سمت هوشمند‌سازی ایده‌های خود گام بردارند.

شهرام آدم نژاد یکی از اتفاقات مهم که در جریان برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته رخ می‌دهد را انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و رونمایی از طرح‌های مهم برشمرد و تصریح کرد: تمام تلاش خود را کرده ایم که تنها رویداد حمل‌ونقلی سال جاری هرچه با شکوه‌تر و پُرمحتوا‌ تر برگزار شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به تشریح محورهای چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته اظهار داشت: برای نمایشگاه امسال ۱۰ محور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این محورها شامل فناوری‌های سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS)، فناوری‌های سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)، فناوری اطلاعات و کسب و کارهای استارت‌آپی حمل و نقلی، فناوری‌های نوظهور و انقلاب صنعتی چهارم(۰.۴) در حمل و نقل، لجستیک و زنجیره تأمین، فناوری‌ها، زیرساخت‌ها و تجهیزات هوشمندحمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی، فناوری‌های ارتقای سطح خدمات، ساخت و تأمین قطعات و ماشین‌آلات حمل و نقل، بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی، حفاظت از محیط زیست و کاهش آلاینده‌های هوا، مدیریت هوشمند ایمنی و کنترل ترافیک، مدیریت زنجیره تأمین با رویکرد حمل و نقل و لجستیک و کاربست‌های مسئولیت اجتماعی در حوزه حمل و نقل می شود.

لینک کوتاه : https://rail-news.ir/?p=22907
  • ارسال توسط :
  • 608 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای بزرگترین رویداد حمل و نقلی کشور هفته آینده برگزار می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.