• امروز : شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 18 May - 2024
کل اخبار 6682اخبار امروز : 0
8
مجید نصیرائی

دستور وزیر راه و شهرسازی برای تخصیص قطار مسافربری طبس – مشهد

  • کد خبر : 35641
  • ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۱
دستور وزیر راه و شهرسازی برای تخصیص قطار مسافربری طبس – مشهد
نماینده فردوس،سرایان و طبس و بشرویه در مجلس گفت:بنابر مطالبه مردم درخصوص راه‌اندازی قطار مسافربری طبس - مشهد( قطار محلی) دستور وزیر راه و شهرسازی برای تخصیص قطار،از حوزه وزارت به مدیرعامل شرکت راه آهن ارسال شد.
3.6
(7)

مجید نصیرائی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه گفت: به همراه ” اکبرزاده” معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان طبس و جمعی از مسئولان به روستای دهنو کویر رفتیم. در این دیدار اهالی ضمن تقدیر از ۱۲هزار مترمربع آسفالت معابر در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، خواستار ادامه این روند و تسریع در اجرای طرح هادی روستا شدند.

نماینده مردم فردوس و سرایان و طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بسیاری کارها اگر در وقت خود انجام می‌شد و روی هم جمع نمی‌شد، امروز نیازی نبود تا به مطالباتی رسیدگی کنیم که گاها ۲۰سال یا ۴۰سال مردم را آزار داده و مورد درخواست مردم بوده است.مجبوریم خلأها و کاستی‌های بجامانده را قدم به قدم جبران کنیم و دراین راه باید اولویت‌هایی مثل تامین آب و اشتغال که بسیار مهم و انگیزه اصلی برای ماندن روستاییان هستند را بیشتر و مصرانه‌تر دنبال کنیم.

وی تصریح کرد: خط انتقال آب در این منطقه را پیگیری کردیم و با اصرار و مداومت زیاد در حال اجراست و با تکمیل این خط انتقال آب، مشکل آب برای نه فقط اهالی دهنو، بلکه برای روستاهای این منطقه حل خواهدشد و یک دغدغه بسیار بزرگ و اساسی به لطف خدا برطرف خواهدشد.

این نماینده مردم درمجلس یازدهم، با بیان اینکه بهره‌برداری از پست برق ۱۳۲ کیلوولت دیهوک مقدمه ایجاد اشتغال است،مطرح کرد:سالها نوسانات برق باعث خسارت به مردم می‌شد که بهره‌برداری از پست برق ۱۳۲ کیلوولت دیهوک،برق پایدار برای منطقه فراهم می‌کند و حضور صاحبان صنایع در بخش تسهیل می‌شود.اکنون با توجه به وجود زیرساخت مناسب برق ،سرمایه‌گذار آماده فعالیت در شهرک صنعتی است و این شروع فرآیند ایجاد اشتغال پایدار در منطقه خواهد بود.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی،بیان کرد: در ادامه بازدیدها در بخش دیهوک به همراه معاون عمرانی فرمانداری ویژه طبس و جمعی از مسئولان به روستای زنوغان رفته و ضمن بررسی اقدامات درحال انجام، دغدغه‌ها و مسائل مردم پیگیری شد.تکمیل ورودی روستای زنوغان با نگاه ویژه به فضای کسب و کار مردم،تامین تجهیزات برق و روشنایی بخشی از بلوار روستا و وضعیت مرکز بهداشت زنوغان از مواردی بود که در گفتگو با اهالی و مدیران استانی مورد پیگیری قرار گرفت.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به دهگردشی در سعیدآباد اشاره و افزود: مقصد دهگردشی ها،در بخش دیهوک روستای سعیدآباد بود. در این بازدید با همراهی معاون عمرانی استاندار،بخشدار دیهوک و جمعی از مسئولین؛اهالی روستا گزارشی از روند پیشرفت اقدامات و مشکلات پیش رو را به اطلاع  رساندند.

نصیرایی افزود:در این دیدار در تماس با” دوستی” آخرین وضعیت آبرسانی به روستا را جویا شدیم.حدود ۶۰درصد پروژه‌ی مخزن آب ۲۰۰۰ مترمکعبی دیهوک انجام شده است و با اصلاح شبکه و حفر چاه در منطقه ده‌ته مشکلات مجتمع آب کویر مرتفع خواهدشد.

نماینده طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری ها برای حل مشکلات مسکن ملی عشق آباد،افزود: به همراه اکبرزاده معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان طبس، رئیس شورای شهر عشق آباد”برهانی”، “معمارزاده” شهردار عشق‌آباد و جمعی از مسئولان محلی به محل سایت های نهضت ملی مسکن عشق آباد رفتیم.

وی ادامه داد: پس از بررسی مسائل مربوط به مسکن ملی عشق‌آباد در تماس تلفنی از مدیر کل راه و شهرسازی استان دعوت شد تا با حضور در منطقه برای تسریع در رفع مشکلات سایتها بطور ویژه اقدام شود.

چهارمین سفر به تپه‌طاق
نماینده طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی افزدو: به منظور بررسی مشکلات دهستان یخاب به مسجد جوادالائمه و حسینیه ابوالفضلی روستای تپه‌طاق رفتیم و به همراه رئیس شورای اسلامی بخش دستگردان با جمعی از شوراهای اسلامی روستاهای دهستان یخاب و اهالی روستا دیدار شد.

نصیرائی ادامه داد:در سه سال گذشته ۶هزار متر از معابر روستا آسفالت و ۱۰هزار متر زیرسازی شده است که  برای تکمیل آسفالت قسمت های آماده شده با مدیر کل بنیاد مسکن تماس گرفتیم تا برای ادامه‌ی معابر زیرسازی شده سهمیه لازم را در نظر بگیرند.همینطور درخصوص مشکل روستاییان برای اخذ استعلام و طی کردن مسافت‌های طولانی، با مهندس “تنها “مدیرکل بنیاد مسکن تماس گرفتیم تا با کمک دهیاران نیازی به مراجعه مردم به مرکز شهرستان نباشد.

نماینده طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس افزود: مهندس دوستی مدیرعامل آبفای استان در گفتگویی تلفنی، از نهایی شدن مطالعات طرح آبرسانی دهستان کوه یخاب طی ماه آتی و قرار گرفتن در لیست پروژ‌ه‌های قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) خبر داد.همچنین در دیدار اخیر با رئیس سازمان اورژانس کشور اهمیت و اولویت پایگاه امداد و نجات دهستان کوه یخاب را با توجه به جمعیت و دوری راه‌ها یادآور شدیم و برای تسریع در ساخت، تجهیز و تخصیص آمبولانس بحث و گفتگو شد.

پیگیری برای حل مسائل کارخانه منیزیم

نماینده حوزه انتخابیه فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات راهنین کارخانه منیزیم،مطرح کرد: پای درد دل راهنین کارخانه منیزیم نشستیم و آنها مسائل و مشکلات خودرا بیان کردند؛ در این دیدار  طی تماس با مسئولان مربوطه پیگیر مشکلات و دغدغه‌های راهنین کارخانه منیزیم شدیم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود:در نشستی که ۳ ساعت به طول انجامید با دعوت از مسئولین به بررسی مسائل و مشکلات متقاضیان پروژه مسکن ۸۸ واحدی فردوس پرداخته شد.این نشست با حضور” تنها “مدیرکل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام رضایی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن، ” اکبری” معاونت عمرانی فرمانداری فردوس و ” مهمانی “رئیس بنیاد مسکن فردوس برگزار شد.

مطالبات ریل، راه و مسکن در دیدار با وزیر راه و شهرسازی

نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت:به همراه “رضوی “فرماندار سرایان با حضور در وزارت راه و شهرسازی با  مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی دیدار کردیم و مهمترین مطالبات ریلی، جاده‌ای و مسکنی مردم برای پیگیری مطرح شد.

نصیرایی با اشاره به تعطیلی قطار مسافربری طبس – مشهد (معروف به قطار محلی) بدلیل مشکلات راه آهن و افت تعداد مسافر در دوران بیماری کرونا، ادامه داد:تقاضای مردم برای راه اندازی مجدد این قطار را مطرح کردیم، در این دیدار وزیر با “سید میعاد صالحی” مدیرعامل راه آهن کشور تماس گرفت و دغدغه نماینده و مردم شهرستان طبس را منتقل کرد. ساعتی بعد دستور وزیر راه و شهرسازی برای تخصیص قطار، از حوزه وزارت به مدیرعامل شرکت راه آهن ارسال شد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به دوبانده‌سازی محورهای مختلف جاده‌ای در شهرستان های حوزه انتخابیه برای استمرار کار در جاده‌های اصلی، فرعی و همینطور روستایی مطرح کرد: از وزیر درخواست کردیم  تا از محل اعتبارات ملی بدهی پیمانکاران پرداخت شود تا روند کار در دوبانده‌سازی و بهسازی جاده‌ها ادامه پیدا کند که وزیر راه و شهرسازی دستور مقتضی در این خصوص صادر کرد.

نصیرایی با تاکید بر تسریع کار در نهضت مسکن ملی بیان کرد: به منظور تامین و تکمیل زیرساخت‌های سایت‌های مسکن ملی و احیای بافت‌های فرسوده در حاشیه شهرها از وزیر درخواست کردیم تا اعتبار مورد نیاز در نظر گرفته شود.

 تسهیل امورات دانشجویان و تقویت دانشگاه‌ها در دیدار با وزیرعلوم 

نماینده طبس،فردوس،بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: به همراه دکتر لامعی رئیس دانشگاه بیرجند و دکتر رضوی فرماندار سرایان بمنظور تقویت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و فراهم کردن فضای مناسب برای دانشجویان در پایتخت به دیدار دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دو تن از معاونان وزیر رفت‌یم.

نماینده مردم در مجلس در ادامه افزود:در این دیدار در خصوص تقویت دانشگاه‌های پیام نور در حوزه انتخابیه، وضعیت دانشکده کشاورزی سرایان و افزایش رشته‌های تحصیلی جدید در این واحد،خوابگاه دختران دانشکده فنی و مهندسی فردوس و سایر مسائل مربوط به دانشگاه‌های حوزه انتخابیه با وزیر گفتگو یی انجام شد.

استمرار پیگیری‌ها برای زیر ساخت‌های درمانی منطقه

نماینده طبس،فردوس،بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با تاکید برلزوم  تقویت پایگاه‌های امداد و نجات مطرح کرد:به همراه “سید محمدرضا حسینی” رئیس مرکز فوریت‌های پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث علوم پزشکی خراسان جنوبی و”عباس زمانی” رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس به سازمان اورژانس کشور رفته و با ” جعفر میعادفر” رئیس سازمان اورژانس کشور دیدار کردیم.

نصیرایی با اشاره به وسعت بسیار زیاد حوزه انتخابیه و فاصله زیاد شهرها تا مراکز درمانی، حوزه را نیازمند توجه خاص و تمرکز بیشتر در خصوص مراکز امداد و نجات و اورژانس دانست‌، و افزود: در این منطقه که وسعت و گستردگی،امدادرسانی به موقع را سخت و حساس‌تر می کند، برای رفع عقب‌ ماندگی های چندساله مستمرا باید تلاش کرد.
وی افزود:در این دیدار درخصوص تعمیر و تجهیز پایگاههای اورژانس و تامین آمبولانس برای کل حوزه انتخابیه و همینطور راه‌اندازی اورژانس هوایی برای فردوس بحث و رایزنی شد./

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 7

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

لینک کوتاه : https://rail-news.ir/?p=35641
  • نویسنده : حق پناه
  • ارسال توسط :

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.