شما اینجا هستید
اداره كل راه آهن اراك » تفاهم نامه ۳جانبه ایجاد قطار حومه ای مهاجران-اراک-امیرکبیر امضاشد

تفاهم نامه ۳جانبه ایجاد قطار حومه ای مهاجران-اراک-امیرکبیر امضاشد

تفاهم نامه

اراک- تفاهم نامه سه جانبه ایجاد قطار حومه ای مهاجران – اراک – امیرکبیر، میان شرکت عمران شهرهای جدید کشور، راه آهن جمهوری اسلامی و استانداری مرکزی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، این تفاهم نامه سه جانبه عصر روز دوشنبه با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور و نورالله بیرانوند معاون برنامه ریزی و اقتصادی راه آهن جمهوری اسلامی در اراک منعقد شد.

در این جلسه حبیب الله طاهرخانی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور اظهار داشت: تاکنون دو تفاهم نامه احداث خط ریلی برای شهرهای جدید به امضا رسیده و اجرا و بهره برداری از پروژه قطار حومه ای اراک به شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر، در حقیقت سومین پروژه در کل کشور است که تفاهم نامه آن امروز منعقد شد.

معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور بیان کرد: قطار حومه ای اراک به شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر زمینه تسهیل حمل و نقل را بین این سه منطقه فراهم می کند و از سوی دیگر زمینه جذب جمعیت را به شهر تازه تاسیس امیرکبیر مهیا می سازد.

طاهرخانی خاطرنشان ساخت: از سوی دیگر با توجه به آمار بالای تصادفات و تلفات جاده ای در کشور، گسترش حمل و نقل ریلی زمینه تردد ایمن را فراهم می سازد و همچنین حمل و نقل ریلی دوستدار محیط زیست است و کمترین مخاطره را برای آن دارد.

معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور تصریح کرد: بخش عمده ای از آلودگی هوای شهرها و کلانشهرها از جمله تهران و به تبع آن اراک، به تردد جاده ای در حومه آنها مربوط می شود و قطعا تامین زیرساخت حمل و نقل ریلی برای اینگونه شهرها زمینه کاهش آلودگی را مهیا می کند.

براساس این گزارش، موضوع این تفاهم نامه سه جانبه راه اندازی و تامین زیرساخت های ایجاد قطار حومه ای شهر اراک به شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز